Блог

27.03.2018

Кому потрібна телемедицина?

На це питання краще відповісти, якщо порівняти Телемедицину та eHealth або МІС. До речі, ви можете часто чути термін “МІС“. Це – медична інформаційна система, такий собі eHealth в мініатюрі для одного медичного закладу.

Отже, кому потрібна телемедицина, а кому потрібний eHealth?

eHealth дозволяє: вести облік, контроль та планування ресурсів, автоматизувати обробку та збереження виликих масивів медичної інформації, проводити аналіз статистичних даних та аналіз ефективності використання фінансів.

Чи потрібно це лікуючому лікарю? Звичайно ж ні, тому що лікарю, який беспосередньо працює з пацієнтом, у першу чергу потрібні гідні умови для роботи, для огляду, обстеження та спілкування з пацєнтом.

Чи потрібно це пацієнту? Звичайно ж ні! Пацієнту потрібно вчасно отримати медичну адекватну та кваліфіковану медичну допомогу, мати можливість спілкуватись зі своїм лікуючим лікарем та відчувати себе у безпеці.

eHealth потрібен для керівників медичних установ та керівників усіх рівнів системи охорони здоров’я. І чим вищий рівень систми охорони здоров’я, тим вище потреба у eHealh, адже вона дає можливість організації та планування роботи системи. Вищий рівень потреби – у МОЗ, тому що управління галуззю потребує максимальну кількість достовірної інформації про її роботу.  Тому, коли ми чуємо, що eHealth”надзвичайно необхідний лікарю і пацієнту”, ми розуміємо, що це дещо перебільшено.

Телемедицина – забезпечує дистанційне надання медичної допомоги там де відстань є критичним чинником.Хто потребує медичної допомоги? – Безпосередньо пацієнт! Хто надає медичну допомогу? –  Безпосередньо лікар!

Чи потрібна телемедицина лікуючому лікарю? Звичайно потрібна, адже за її допомогою він отримає можливість спілкування з колегами щодо діагностики та лікування свого пацієнта будь де та в будь який час. До речі, пам’ятаемо, що лікарська професія унікальна по своїй суті коли мова йде про кваліфікацію – лікар все життя вчиться, а саме краще навчання це- обмін практичним досвідом із колегами. Телемедицина надає для цього не обмежені можливості.

Чи потрібна телемедицина пацієнтові? Звичайно що так! Коли ви живете у селі і у кращому випадку маєте доступ до сімейного лікаря чи фельдшера, а до найблищої лікарні декілька десятків кілометрів по бездоріжжю, тоді телемедицина вкрай необхідна, тому що пацієнт просто не отримає адекватної медичної допомоги, або отрмає її вже запізно. Отже, пацієнт, як ніхто інший зацікавлений у використанні телемедицини.

Відповідь проста –  телемедицина потрібна пацієнтам та лікарям, коли мова йде про покращення доступу до медичної допомоги.

Uncategorized , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call