Блог

08.04.2018

Яка вартість телемедичних консультацій?

Перше ніж відповісти на це питання, давайте подивимось скільки  коштують такі консультації за кордоном.

За приклад можемо взяти Німеччину450 EUR,  або США650 EUR ($800). До речі, за офіційною інформацією,  МОЗ та Мінрегіон люб’язно запросили канадську компанію  із провінції Онтаріо організовувати телемедичні консультації для жителів сільсьої місцевості в Україні. Нажаль, вартість послуг цієї компанії невідомі, але без сумніву вони мало чим відрізняються від вищенаведених у США та Німеччині. Малоймовірно, що селяни дуже зрадіють цій новині та взагалі  зможуть користуватись такою “телемедициною”.

В Україні, коли лікуючий лікар вважає за потрібне  організувати своєму пацієнту телемедичну консультацію, її вартість складається з двох частин.

Перша – вартість послуг лікуючого лікаря щодо пошуку в телемедичній мережі необхідного консультанта (клініки), формування запиту та отримання відповіді консультанта. Це фіксовані послуги сімейного (лікуючого) лікаря, які він і зараз надає своїм пацієнтам при потребі у консультаціях сторонніх спеціалістів. Просто сьогодні він це робить готуючи направлення на консультацію у паперовому вигляді. Фактично, це та робота, яку сімейний лікар зараз виконує кожного дня. Якщо буде працювати новостворена Національна служба здоров’я, то вартість буде відшкодована в рамках надання медичної допомоги відповідно до укладених декларацій.

Друга частина – вартість роботи консультанта. Вона може коливатися в залежності від спеціальності та статусу консультанта (наукове звання, посада тощо), а також рівня медичної установи, де працює консультант. Наприклад, вартість консультації професора із районної лікарні та Національного інституту звичайно будуть відрізнятися, адже собівартість роботи лікаря в умовах інституту вища ніж у районній лікарні. В любому випадку ціни будуть розраховані у відповідності до вимог законодавства та контролюватимуться Національною службою здоров’я. Відшкодування вартості роботи консультанта може бути проведено декількома шляхами, а саме: Національною службою здоров’я, страховими компаніями, за рахунок держаних субвенцій або власних коштів громади на охорону здоров’я та за власний кошт пацієнта.

Таким чином, вартість телемедичної консультації буде в межах існуючої собівартості таких послуг або навіть менше, враховуючи особливості її надання.

Якщо згадати, що зараз пацієнту потрібно їхати у місто, обласний центр або столицю і передбачати пов’язні із цим додаткові фінансові затрати, то загальні  витрати пацієнта  будуть значно менші при телемедичному консультуванні. Коли говорити про нетранспортабельних пацієнтів (важкі захворювання, після інсультів, інфарктів, операцій, травм), то телемедична консультація взагалі є мало не єдиним реальним шляхом отримання кваліфікованої консультації лікаря – спеціаліста!

Обговорення , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call