Блог

24.03.2018

Що дозволяє зробити телемедицина?

У першу чергу згадаємо, що телемедицина дозволяє отримати доступ до медичної допомоги та медичних послуг у випадках, коли відстань є критичним чинником.

Відомо, що за межами міст, де сконцентрова переважна більшість медичних ресурсів і у першу чергу кваліфікованих спеціалістів, “відстань” набуває критичного значення. Іншими словами, телемедицина найбільш актуальна саме для жителів сільської місцевості.

Як це працює?

Для організації телемедичного консультування необхідно дотриматись декількох простих умов.

По-перше, необхідно щоб у сільській амбулаторії  був один комп’ютер підключений до мережі Інтернет для того щоб  місцевий медичнй персонал (лікар, фельдшер або медсестра) могли отримувати консультаці від фахівців, що знаходяться у ЦПМСД, або іншому медичному закладі району, області чи країни, готовим надавати консультативну допомогу.

По-друге, необхідно щоб ЦПМСД до якого функціонально належить сільська амбулаторія мав щонайменше один комп’ютер  підключений до мережі Інтернет. Це необхідно для того щоб консультувати медичний персонал сільських амбулаторій, розташованих на території громади, або для отримання консультацій від інших медичних установ області та країни, які готові надавати консультативну допомогу пацієнтам цього ЦПМСД.

У разі коли виникає потреба дистанційно моніторити або швидко передати діагностичні дані , наприклад ЕКГ, тоді застосовується телеметрія, як один з інструментів телемедицини.

Що для цього необхідно і як це працює?

Для забезпечення дистанційного моніторингу або екстреної передачі медичних даних за допомогою телеметрії, достатньо лише мати у розпорядженні медичного персоналу сільської амбулаторії відповідного пристрою для дистанційної діагностики. Це дуже часто використовується для попередження ускладнень та летальних випадків при серцево-судинних захворюваннях (дистанціна ЕКГ-діагностика).  Результат діагностики передається в онлайн режимі в любий медичний заклад де будуть отримані і  опрацьовані   результати обстеження та вжиті заходи щодо подальшого обстеження чи лікування хворого. Зазвичай, це буде або ЦПМСД до якої належить сільська амбулаторія, або районна лікарня. Зараз існує великий вибір мобільних діагностичних пристроїів чи систем для телемедицини. Кожна громада сама вирішує які саме засоби телемтрії вона застосовує.

Таким чином, для запровадження засобів телемедицини не потрібно великих коштів. Для запровадження телемедицини достатньо мати компьютер та доступ до мережі Інтернет і ніяких Скайпів! 🙂

Обговорення , , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call