Блог

28.03.2018

Телемедицина. Що отримає пацієнт?

Пацієнт, який звертається за допомогою сімейного лікаря, сподівається, що він одразу отримає відповіді на свої питання, одразу буде встановлено чіткий діагноз та призначене відповідне лікування. Нажаль, у реальності все набагато складніше.  По-перше, сімейний лікар не може знату усе. По-друге, процес діагностики у переважній більшості  випадків потребує залучення інших спеціалістів, які мають свій графік прийому пацієнтів, або більш того просто відсутні у даному медичному закладі.

Як це вирішується зараз?

Сімейний лікар виписує направлення на консультацію і пропонує пацієнту самостійно звернутися до спеціаліста із цим направленням. У кращому випадку, порекомендує конкретного фахівця у визначеному медичному закладі, а далі пацієнт самостійно звертається на прийом, попередньо так само дізнавшись коли і де це можна зробити. Якщо пацієнт проживає у сільській місцевості, пошук та запис до консультанта як правиле перетворюється у велику проблему, тому що переважна більшість кваліфікованих спеціалістів працюють у медичних установах, що розташовані у містах. А деякі  з них, наприклад кардіохірурги, нейрохірурги, онкологи, ендокринні чи  судинні хірурги доступні  тільки у обласних центрах або у столиці. Витрачається багато часу, нервів та грошей, щоб отримати консультацію, а хвороба прогресує і адекватна вчасна допомога стає неможливою.

Як це вирішується за допомогою телемедицини?

Коли винкає потреба звернутися за консультацією до спеціалісьа, сімейний лікар, зареєстрований у телемедичній мережі самостійно або разом із пацієнтом обирає консультанта, або медичну установу, формує та надсилає йому запит на консультацію в онлайн режимі. Не важливо де цей консультант знаходиться і як далеко від пацієнта. Протягом регламентованого часу, у різних випадках це може бути від декількох годин до декількох днів, консультант розгляне отриману документацію та усі необхідні докладені до запиту результати обстежень та надасть відповідь (лікуючому лікарю і пацієнту). Будуть отримані рекомендації  щодо діагнозу, додаткового обстеження, та при потребі, пацієнту буде запропоновано звернутись у медичну установу до конкретного спеціаліста у визначену дату і час.

Особливість такого варіанту консультуванні полягає у тому, шо пошук консультанта і  формування запиту робить лікар. Це надзвичайно важливо, тому що інформація буде викладена професійно, абсолютно зрозуміло для консультанта та у повному осяці, а це і є запорукою вчасної та якісної діагностики. А якщо у консультанта виникне потреба попередньо поспілкуватмся з пацієнтом, то за допомогою телемедицини, сімейний лікар це забезпечить прямо у своєму кабінеті в зручний час. Важливо, що все це робиться в кабінеті сімейного лікаря, економлячи нерви, кошти та саме головне – час, від якого залежить прогноз хвороби!

Обговорення , , , , ,
uaritm
About uaritm
Call