Блог

01.04.2018

Телемедицина. Що отримають громади?

Це важливе питання, зважаючи на процеси децентралізації в Україні. На територіальні громади покладається основна відповідальність за ефективність первинної медичної допомоги та усі наслідки медичної реформи.

Хто як не громада знає свої потреби щодо забезпечення гідної медичної допомоги, але не завжди у для уього є відповідні ресурси. Сучасна якісна медицина – річь досить затратна і потребує не тількі приміщень для роботи медперсоналу та мінімума обладнання. У першу чергу йдеться про тих, хто буде надавати таку допомогу – про лікарів.

Проблема комплектації первинної ланки  сімейними лікарями зараз постає надзвичайно гостро. Серед досвідчених лікарів мало бажаючих працювати сільським лікарем,  не кажучі вже про молодих людей після інституту, які переважно зараз виїжджають працювати за кордон.  З іншого боку, без консультацій колег – спеціалістів, робота сімейного лікаря перетворюється у роботу диспетчера  або   адміністратора, але не фахівця, що надає медичну допомогу. Проблема доступу до спеціалізованої медичної допомоги у сільській місцевості –   проблема більшості країн світу. Навіть у США це вимушені вирішувати шляхом впровадження телемедицини.

Використання телемедициниу медичних закладах створить умови для якісної та вчасної медичної допомоги жителям навіть невеликих громад де немає коштів на утриманя не тільки вузьких спеціалістів (кардіолога, невролога, ендокринолога тощо), але й тоді, коли  у амбулаторії чи ФАП є тільки фельдшери або медсестри.

Використання телемедицини дозволить громаді за мінімальних витрат (компьютер і доступ до  Інтернет) та в мінімальні строки (від декількох днів до декількох тижнів) забезпечити швидкий доступ, а за потреби і цілодобовий, до висококваліфікованих консультантів за любою спеціальністю.

Другий напрямок, що вирішує телемедицина у громаді – ефективний динамічний нагляд на дому за пацієнтами із хронічними хворобами та тими, що знаходяться в процесі реабілітації після інфарктів, інсультів, травм та хірургічних втручань. Такі хворі вчасно отримають необхідну медичну допомогу навіть в умовах самого віддаленого неселенного пункту. Сучасні телемедичні діагностичні пристрої та системи дозволяють це робити швидко і в домашніх умовах.

Таким чином, впровадження телемедицини дозволить місцевим громадам забезпечити  достойну медичну допомогу своїм жителям не через декілька років, а вже сьогодні і за умови мінімальних коштів.

 

Обговорення, Стандартні публікації , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call