Блог

11.04.2018

Телемедицина потрібна не для того щоб сільський лікар мав компьютер та інтернет на роботі.

Телемедицина (Telehealth) потрібна не тільки для того щоб сільський лікар мав компьютер та інтернет на роботі.

Основні негативні чинники впливу на сферу охорони здоров’я, а саме дисбаланс ресурсів між селом та містом та вкрай низький рівень фінансування галузі, змушують шукати нові форми організації медичної допомоги, особливо у сільській місцевості.
Відомо, що простий перерозподіл існуючих мізерних ресурсів охорони здоров’я, хоч під гучними гаслами, хоч шляхом створення нових державних служб по перерозподілу бюджетних коштів, не зможе нічого кардинально змінити, окрім подальшого зменшення доступу до медичної допомоги населенню, яке і зараз обмежене у цьому.
Потрібно знайти та застосувати якісно новий механізм, що дозволить оптимально використовувати те, що є зараз і спланувати розвиток системи в умовах існуючих тенденцій розвитку суспільства. Таким механізмом, або точніше технологією, є застосування телемедицини за умови певних організаційних заходів щодо оптимізації мережі медичних закладів у сільській місцевості.
Ідея полягає у децентралізації спеціалізованої медичної допомоги на основі використання дистанційного доступу до неі у медичних закладах невеликої потужності (10-15 ліжок) та обов’язковим приймальним відділенням екстреної допомоги, які розташовані у сільській місцевості. Поєднання телемедицини та відділення екстреної медичної допомоги дає змогу суттєво зменшити кількість спеціалізованих відділень у закладі та відповідного персоналу при тому, що буде спрощено доступ до таких консультантів. Ключовими чинниками покращення меддопомоги стане збільшення спектру та кваліфікаційного рівня консультантів а також суттєве зменшення часу отримання консультації. Економічний ефект обумовлено зменшенням потужності закладу та відповідно ресурсів на його утримання.
Використання даної моделі у практиці сімейного лікаря, коли більшість звернень за медичною допомогою не є ургентними, дозволяє у першу чергу отримати значно кращі результати у лікуванні пацієнтів за рахунок розширення доступу до спеціалістів та суттєвого зменшення термінів отримання консультації. Саме модель широкого застосування телемедицини (Telehealth) забезпечить такі результати.

Обговорення, Стандартні публікації , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call