Блог

24.11.2014

МЕДГРІД І ТЕЛЕМЕДИЦИНА

МОЗ України планує реалізувати амбітний проект щодо «Реєстру пацієнтів». Але навіть за умови повної реалізації цього проекту, за його межами залишиться задача накопичення та віддаленої обробки та телемедичної консультації цифрових діагностичних даних.
Фахівцями Інституту проблем математичних машин і систем НАН України у співпраці з ДЗ «Медичний центр телемедицини МОЗ України» завершено розробку пілотного проекту «Медгрід». Цей проект базується на використанні розподілених обчислювальних ресурсів, так званих грід-кластерів. Зо допомогою «Медгрід» медичні працівники будуть мати змогу не тільки зберігати діагностичні дані у цифровому вигляді на протязі всього життя пацієнта  в деперсоналізованому вигляді, а ще й мати можливість в будь який момент загружати ці дані у віддалені професійні автоматизовані робочі місця  для повторної обробки, порівняння, консультації, тощо. Для цього лікарю необхідно мати лише доступ до мережі Інтернет.
На цей час «Медгрід» вже має можливість зберігати та обробляти електрокардіограми у форматі SCP-ECG та діагностичні зображення у форматі DICOM. Ця можливість використовується підчас дистанційного обговорення клінічних випадків (телемедичне консультування)  на Телемедичному порталі.
Для пацієнтів у проекті «Медгрід» розроблено спеціальну технологію анонімного доступу до одного обстеження за QR-кодом. Документ такого типу можна використовувати для організації стику можливостей «Медгрід» з паперовим документообігом, який, нажаль, ще довго збережеться в закладах охорони здоров’я.

Стандартні публікації , , , , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call