Блог

20.03.2018

eHealth and Telemedicine

Що спільного і в чому відмінність?

Електронне здоров’я, або як зараз модно називати – eHealth, це комплексна  система електронного документобігу у галузі охорони здоров’я. Ця система охоплює усі аспекти дияльности медичної галузі, у тому числі забезпечує облік усіх матеріальних та нематеріальних ресурсів. Наприклад, eHealth об’єднує та підтримує усі відповідні реєстри – пациєнтів, лікарів, медичних закладів, захворювань (нозологій), медичних процедур тощо.Забезпечує захищений обмін інформацією між eHealh та існуючими реєстрами держави. З іншого боку, пітримує управління фінансовими потоками галузі та облік правочинів, які виникають в процесі діяльності усіх суб’єктів надання медичної допомоги. Ну і найбільш відомий для пересічних громадян аспект eHealth – облік та управління усіма видами медичної інформації: дані про хворобу пацієнта, обстеження, лікування тощо.

Телмедицина – надання медичної допомоги у випадках, коли відстань є критичним чинником. Отже, Телемдицина вирішує абсолютно конкретне питання – забезпечення доступу до медичної допомоги і є додатковим інструментом, інструментом вибору, коли неможливо це ефективно вирішити у інший спосіб.

Відчуваєте різницю між глобальною електронною системою медичної галузі (eHealth) і одним з методів надання медичної допомоги (Телемедицина)?

Запровадження eHealth можливе лише за участі держави, а саме – державної програми, чіткого плану її реалізації, виваженого наукового обгрунтування і саме головне – відповідного державного фінансування!  Впровадження eHealth потребує часу, щонайменше декілька років і лише за умови наявності ресурсів та певної готовності галузі та суспільства до змін.

Впровадження Телемедицини не потребує суттєвих фінансових затрат та часу. Щонайменше, мова йде про компьютер та доступ до мережі Інтернет. Впроваджувати телемедицину можна як в окремому медичному закладі так і в мережі закладів, розташованих на території  територіальної громади, району, області. Навіть окремо практикуючі лікарі можуть швидко налаштувати для своїх потреб Телемедицину.

І ще одна вкрай важлива відмінність між eHealth  та Телемедициною – в Україні немає нормативної бази, стандартів для eHealth, а використання Телемедицини повністю врегульване  відповідними наказами міністерства, постановами Кабінету Міністрів та Основами законодавства про охорону здоров’я.

Обговорення ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call