Блог

28.03.2018

Телемедицина. Що отримає лікар первинної ланки?

В умовах реформи охорони здоров’я сімейний лікар отримує достатньо широкі повноваження. Пацієнт у першу чергу контактує із сімейним лікарем. Усі обстеження, додаткова діагностика, все що потрібно для встановлення діагнозу, тепер в руках сімейного лікара і він буде перший, з кім спілкується пацієнт.

Нажаль, щирокі повноваження не завжди підкріплені відповідними можливостями. Наприклад, бажання сімейного лікаря отримати для свого пацієнта консультації вузьких спеціалістів не завжди можна здійснити вчасно. У сільській місцевості ця проблема майже взагалі не вирішувана за багатьох об’єктивних причин. У результаті, сімейний лікар навіть при  великому бажанні не взмозі надати своєму пацієнту необхідну допомогу.

Діагностика та лікування.

Проблему вчасної діагностики та адекватного лікування вирішує телемедицина. Якщо лікар зареєстровний в телемедичній мережі. він в любий час може звернутися за консультацією необхідного спеціаліста  і не важливо де знаходтиься медична установа в якій працює консультант. Більше того, лікар має можливість вибору як консультантів, так і медичних установ по всій країні чи за кордоном. Сучасні телекомунікації дозволяють це зробити практично без обмежень. Єдина умова – реєстрація в телемедичній мережі, а для цього потрібно лише мати  компьютер та доступ до мережі Інтернет.

Навчання.

Одна з особливостей професії лікаря полягає у тому, що він вчиться протягом усіє своєї кр’єри, а найефективніше навчання у цій професії – обмін досвідом. Можливіть спілкуватися з колегами з метої обговорення конкретних клінічних випадків дозволяє отримувати новий практичний досвід не тільки у свої й спеціальності, а і у сміжних з нею напрямках. Це надзвичайно актуально для сімейного лікаря, котрому першим необхідно визначатись з діагнозом та лікуванням пацієнта. Телемедицина створює комфортні умови для практичного навчання шляхом обговорення клінічних випадків з колегами різних спеціальностей та кваліфікації. Більше того, таке навчання здійснюється в комфортних умовах – дистанційно  та в зручний для лікаря час.

Обговорення , , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call