Блог

06.02.2015

ПРЕДСТАВНИКИ УАРІТМ ВІДВІДАЛИ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ ПОЛЬСЬКОЇ СІЛЕЗІЇ

В рамках програми розвитку співпраці між медичними закладами України та Польщі, а також реалізації програми інформатизації української системи охорони здоров’я делегація лікарів-членів Української асоціації розвитку інформаційних технологій в медицині та Бурштинської центральної міської лікарні відвідали медичні заклади регіону Сілезія, що на півдні Польської Республіки. 

Візит відбувся на запрошення президента медичної корпорації Адванс Романа Гнота, представників місцевої громади та духовенства. Учасники делегації, яку очолив віце-президент Української асоціації розвитку інформаційних технологій в медицині Тарас Сопільняк, відвідали Рацібожський центр медичний, Клініку інтенсивного лікування в м. Ніборовичі, Медичний центр корпорації Комарц у Кракові. Під час візиту українські лікарі спостерігали роботу польських колег та ознайомились із застосуванням в Польщі новітніх діагностичних та лікувальних методів: лазерна абляція вен, регіонарна і локальна хіміотерапія злоякісних новоутворень, ринопластика, оперативні втручання на відкритому серці. Цікавим стало ознайомлення із системою загальнодержавного обов’язкового  медичного страхування в Польщі, яка дає можливість громадянам цієї країни обирати лікування у державних або приватних медичних закладах без необхідності оплачувати послуги із власної кишені. Під час переговорів сторони торкнулись питання медичної реформи в Україні. Представники лікарської спільноти Сілезії зазначили, що до початку реформи системи охорони здоров’я у Польщі середня зарплата лікаря складала 14 доларів США – сьогодні більше 1000. Підсумував тему медичної реформи пан Роман Гнот : « Пацієнти були, є і завжди будуть, тому головне питання, яке має вирішити реформа охорони здоров’я – хто повинен платити за пацієнта. Система коли пацієнт платить сам за себе веде до руйнування медицини». Внаслідок активних перемовин вдалось домовитись про надання телемедичних консультативних послуг провідними клінічними закладами Сілезії лікарям-членам Української асоціації розвитку інформаційних технологій в медицині та Бурштинської центральної міської лікарні, проведення медичного стажування українських лікарів, інтернів, студентів в провідних лікувальних закладах Сілезії із виданням диплому міжнародного зразка, здійснення дистанційного навчання. Не могла не торкнутись українська делегація теми допомоги учасникам антитерористичної операції. Позицію польської сторони висловив представник органів місцевого самоврядування повіту Рацібож пан Манфред Абрахамчик: «Українські герої, що жертвують своїм життям та здоров’ям на Донбасі захищають не лише Україну, вони захищають кожного поляка, бо наш народ свідомий того, що якщо не вистоїть Україна, перед російськими варварами впаде і Польща». Учасники зустрічі домовились про закупівлю медичною громадою міста Рацібож санітарного автомобіля для медичного обслуговування бійців АТО.
Всі досягнуті домовленості були закріплені у трьохсторонньому меморандумі, який був підписаний президентом Рацібожського медичного центру із уповноваженими представниками Української асоціації розвитку інформаційних технологій в медицині та Бурштинської центральної міської лікарні. Учасники делегації домовились про якнайшвидше практичне втілення домовленостей та початок реальної роботи для розбудови телемедицини та міжнаціональної співпраці.

Стандартні публікації , , , ,
uaritm
About uaritm

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call